Strona główna
Rozrywka
Tutaj jesteś
Rozrywka Jak ściągnąć muzykę z Youtube za darmo?

Jak ściągnąć muzykę z Youtube za darmo?

Data publikacji 14 lutego, 2024

YouTube to jedno z najpopularniejszych miejsc w sieci do odkrywania muzyki. Wielu z nas ma swoje ulubione utwory lub playlisty, które chcielibyśmy mieć zawsze pod ręką, niezależnie od dostępu do internetu. Właśnie dlatego, coraz więcej osób rozważa opcje ściągnięcia muzyki z YouTube. Czy jest to jednak możliwe i przede wszystkim, czy jest to legalne? W poniższym artykule przeprowadzimy Was przez różne metody ściągania muzyki z YouTube, zarówno za pomocą konwerterów online, programów komputerowych, jak i aplikacji mobilnych.

Prawa autorskie w YouTube

Zgodnie z Zasadami YouTube, użytkownicy serwisu nie mają prawa do pobierania dowolnych materiałów, które nie są wyraźnie udostępniane jako dozwolone do pobrania. W praktyce jednak, wielu z nas chce mieć ulubione utwory zawsze pod ręką. Stąd powstało wiele narzędzi umożliwiających pobieranie muzyki z YouTube.

Najważniejszą zasadą, której należy przestrzegać, jest jednak poszanowanie praw autorskich. Zatem już teraz zaznaczyć należy, że za pomocą opisanych poniżej narzędzi powinniśmy pobierać tylko te utwory, które są legalnie udostępniane przez twórców, lub te, na które posiadamy odpowiednie prawa autorskie.

Akceptując zasady YouTube zgadzamy się bowiem na przestrzeganie praw autorskich, co oznacza, że nielegalne pobieranie utworów muzycznych może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych.

Wykorzystanie konwerterów online do pobierania muzyki

Pierwszą i jedną z najprostszych metod na pobranie utworu z YouTube jest skorzystanie z konwerterów online. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę “YouTube to mp3 converter” i pojawi się wiele wyników. Przeważnie działają one na tej samej zasadzie:

  1. Wklej link do filmu na YouTube, którego audio chcesz ściągnąć.
  2. Wybierz format pliku (w przypadku muzyki najpopularniejsze są formaty mp3 i wav).
  3. Kliknij przycisk konwersji.
  4. Poczekaj, aż konwersja się zakończy, a następnie pobierz plik na swoje urządzenie.

Przykładowymi darmowymi i prostymi w obsłudze konwerterami są m.in. YTmp3.cc, 320YTMp3 czy Y2Mate. Warto jednak pamiętać, że strony tego typu bywają powszechne miejsca, na których możemy narażać się na różne niebezpieczeństwa związane z oprogramowaniem szpiegowskim czy wirusami. Z tego powodu zawsze zaleca się korzystanie z zaufanych źródeł i posiadanie zainstalowanego oprogramowania antywirusowego.

Programy do ściągania muzyki z YouTube na komputer

Kolejnym, bezpieczniejszym rozwiązaniem, są programy do ściągania muzyki z YouTube. Instalujemy je na dysku komputera, a następnie za ich pomocą pobieramy i konwertujemy filmy na mp3.

Przykładem takiego programu jest 4K Video Downloader, który pozwala na pobieranie pojedynczych utworów, jak i całych playlist w wysokiej jakości.

Innym programem jest Free YouTube to MP3 Converter, który specjalizuje się w konwersji filmów do formatu mp3. Użytkownik może wybrać jakość dźwięku, a także metadane, które mają zostać dodane do pliku.

Warto jednak pamiętać, że większość tego typu programów ma swoje płatne wersje, które oferują więcej funkcji, jak np. szybsze pobieranie, brak reklam czy możliwość pobierania filmów w rozdzielczości 4K.

Używanie aplikacji mobilnych do pobierania muzyki z YouTube

Ostatnią z metod, o której będzie mowa, jest pobieranie muzyki z YouTube przy użyciu aplikacji mobilnych. Aplikacje takie jak TubeMate, VidMate czy Snaptube umożliwiają pobieranie filmów z YouTube w różnych formatach i jakościach dźwięku, bezpośrednio na smartfonie lub tablecie. Aplikacje te są zazwyczaj proste w obsłudze, jednak podobnie jak w przypadku konwerterów online, wymagają świadomego korzystania ze względu na ryzyko związane z bezpieczeństwem.

Podsumowując, pomimo że YouTube nie oferuje oficjalnej możliwości pobierania muzyki, istnieje wiele narzędzi umożliwiających takie działanie. Ważne jest jednak, aby zawsze pamiętać o prawach autorskich i kwestiach związanych z bezpieczeństwem podczas korzystania z takich rozwiązań.

Ile trwa lot z Warszawy do Waszyngtonu?

Redakcja miastol.pl

Zespół młodych redaktorów, pasjonujących się ogólną wiedzą na temat rozrywki, sportu i turystyki. Cieszymy się, że możemy współtworzyć tak wspaniałą społeczność.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak odzyskać Sklep Play?